Profile

Join date: Jul 21, 2022

About

ملت‌های والیبال به مصاف لهستان خواهد رفت.


به گزارش ایسنا، در پایان مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ هشت تیم ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند با کسب جایگاه‌های اول تا هشتم به مرحله نهایی صعود کردند. دور نهایی این مسابقات از چهارشنبه، ۲۹ تیر با حضور هشت تیم برتر در ایتالیا برگزار می‌شود.


والیبال ایران قرار است در دور یک چهارم نهایی این مسابقات در یک مصاف حساس مقابل تیم ملی والیبال لهستان صف آرایی کند. حضور ایران در مرحله حذفی این رقابت‌ها درحالی است که تیم ملی با هدایت بهروز عطایی در هفته‌های آخر دور مقدماتی، عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است. پیروزی والیبال ایران مقابل لهستان در خاک این کشور به یکی از نگرانی‌های هواداران لهستانی تبدیل شده است چرا که این بار دو تیم والیبال ایران و لهستان باید در ایتالیا به مصاف هم بروند.


قرار است برنده بازی ایران و لهستان به مصاف برنده بازی آمریکا و برزیل در دیدار نیمه نهایی برود.


هم‌چنین تیم‌هایی که در مرحله یک چهارم شکست بخورند باتوجه به عملکردشان در مرحله مقدماتی در رده‌های پنجم تا هشتم مسابقات قرار خواهند گرفت.


قوانین جدید دور نهایی لیگ ملت‌های والیبال


فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) برخی قوانین و مقررات این مسابقات را برای مرحله نهایی تغییر داده است. استراحت پنج دقیقه‌ای بین ست دوم و سوم از جمله این تغییرات است که در این فرصت امکان مصاحبه با سرمربیان و بازیکنان دو تیم از سوی تلویزیون اصلی پخش کننده مسابقات وجود دارد. همچنین تایم اوت‌های درخواستی هر تیم در هر ست دو عدد است به شرطی که سرمربی یکی از آن‌ها را قبل از تایم استراحت فنی (امتیاز ۱۲) بگیرد. بنابراین بعد از امتیاز ۱۲ هر تیم فقط یک تایم اوت خواهد داشت.


ی در یک‌چهارم نهایی لیگ ملت‌ها خواهند داشت که ملی‌پوشان ایران در صورت پیروزی برای اولین بار به جمع چهار تیم برتر صعود می‌کنند.


به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های حساس مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۲۲، ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه امشب (پنجشنبه) ۳۰ تیر، به مصاف لهستان می‌رود.


ایران و لهستان پیش از این در مرحله مقدماتی هم به مصاف هم رفتند که ملی‌پوشان کشورمان موفق شدند این تیم قدرتمند را در خانه خودش با حساب سه بر دو از پیش رو بردارند.


دومین دیدار این تیم‌ها که از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه امشب آغاز می‌شود، از حساسیت بالایی برخوردار است و تیم برنده راهی نیمه‌نهایی می‌شود.


لهستانی‌ها پس از شکست برابر ایران شروع به کری‌خوانی کردند و برخی از آنها از تسویه حساب و جبران شکست دور مقدماتی و برخی نیز به شانسی بودن پیروزی ایران اشاره کردند.


میلاد عبادی‌پور، کاپیتان تیم ملی ایران کری‌خوانی لهستانی‌ها قبل از دیدار با ایران را نتیجه استرس بازیکنان حریف دانست و گفت: "تیم لهستان را در دو تورنمنت مهم و در بدترین شرایط ممکن شکست دادیم؛ یکی در المپیک که با بهترین بازیکنان آمده بودند و دیگری در لیگ ملتها که لهستان را در خانه شکست دادیم، بنابراین این تیم شرایط سختی دارد و برای این که این استرس را به بازیکنان تیم ایران منتقل کنند، کری‌خوانی دارند."


چنین فضایی حساسیت مسابقه این دو تیم را بیشتر می‌کند. البته نباید از این نکته غافل ماند که ایران با تیمی متحول شده و جوان در این تورنمنت شرکت کرده است و برخی از بازیکنان برای اولین بار رقابت در این مسابقات را تجربه می‌کنند اما به دنبال کسب بهترین عملکرد برابر لهستان هستند و در صورت پیروزی برای اولین بار در لیگ ملت‌ها که از سال ۲۰۱۸ با این نام برگزار می‌شود، به جمع چهار تیم برتر صعود می‌کنند.


این مسابقات از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ با عنوان لیگ جهانی برگزار می‌شد که ایران در سال ۲۰۱۳ اولین حضور خود را تجربه کرد و نهم شد اما سال بعد چهارم شد که بهترین جایگاه ایران در این مسابقات محسوب می‌شود. اما از سال ۲۰۱۸ این رقابتها با فرمت جدید و به نام لیگ ملتها برگزار می‌شود.


لهستان در چهار دوره‌ای که در لیگ ملت‌ها برگزار می‌شود، یک نایب قهرمانی و یک عنوان سومی کسب کرده و در مقابل، بهترین جایگاه ایران پنجمی سال ۲۰۱۹ است.

کشورمان از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه در بولونیای ایتالیا به مصاف لهستان می‌رود.


آخرین تقابل ۲ ایران و لهستان به هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های جاری برمی گردد که بلند قامتان کشورمان با وجود میزبانی لهستان، توانستند خوش بدرخشند و تیم ملی والیبال این کشور را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهند.


اعتماد به جوان‌ها بازهم جواب می‌دهد؟

تیم ملی والیبال کشورمان با ترکیب ۱۴ نفره میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، احسان دانش‌دوست به عنوان قدرتی‌زن دریافت‌کننده، محمدطاهر وادی و فاضل پژومان به عنوان پاسور، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امیررضا سرلک و محراب ملکی‌سرخی به عنوان مدافع میانی، امین اسماعیل‌نژاد و بردیا سعادت به عنوان قطر پاسور، محمدرضا حضرت‌پور و ابوالفضل قلی‌پور به عنوان لیبرو در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها حضور پیدا خواهد کرد.


ترکیبی جوان که هر چند در مقاطع مختلف لیگ ملت‌ها فراز و نشیب‌های بسیاری در کسب نتایج داشتند با این حال نشان دادند اگر بخواهند هیچ کاری نشد ندارد.


بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال ایران پیش از دیدار با لهستان گفت: مردم ایران برای فرزندانشان دعا کنند تا افتخاری بزرگ برای کشور رقم بخورد.


او گفت: تیم ایران یک برتری ذهنی و روحی نسبت به لهستان دارد و آن شکست این تیم در مرحله مقدماتی است. این برتری می‌تواند کمک کند که با فکر آرام‌تر و خیال آسوده‌تر در این مسابقه بازی کنیم. البته سبب نمی‌شود تمرکز ما بهم بخورد، مسلما برای این مسابقه برنامه خواهیم داشت و سعی می‌کنیم در جریان بازی آن چه را که بلد هستیم به خوبی انجام دهیم تا مردم کشورمان از بازی این تیم خوب لذت ببرند.


لهستان با ستاره هایش به میدان می‌آید

در مقابل ایران جوان، تیم ملی والیبال لهستان با ترکیب لکساندر اشلیوکا، کامیل سمنیوک، توماش فورنال، یاکوب کوچانوفسکی، جاکوب پوپیفتاک، ماتئوش بینیک، کارول بوترین، پاول زاتورسکی، لوکاس کاشمارک، بارتوش کورک، مارسین جانوش، گرگور لوماچ، کارول کلوس و بارتوش بدنوژ در مرحله نهایی لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ حضور خواهد